przestrzeń dzienna w domu jednorodzinnym

Dominuje styl industrialny, który zazwyczaj bywa chłodny i nieokiełznany. Tutaj przełamany został ciepłą drewnianą podłogą i wieloma kolorystycznymi akcentami, co zdecydowanie ociepla przestrzeń, nadając jej przytulności. Otwarta na jadalnię i salon kuchnia koresponduje z resztą, tworząc spójną całość. Przestrzenność zaaranżowanego miejsca nadaje lekkości i poczucia swobody we wnętrzu.

sypialnia z garderobą

W tym wypadku bardzo wyrazista, w ciemnych barwach i loftowym klimacie. Przeszklenie między częścią wypoczynkową a garderobą otwiera przestrzeń. Cegła na jednej ze ścian nadaje sypialni charakteru. Całość ocieplona drewnem i tapicerowanymi elementami przy łóżku.

pokój 9-latka

Pokój chłopca, który fascynuje się światem i kosmosem. Jak wszystkim dobrze wiadomo, każde dziecko lubi zabawę i frajdę, na co odpowiedzią jest tapicerowana ścianka wspinaczkowa. Głównym założeniem projektu było połączenie pasji chłopca z rekreacją i sportem. Jedna strona pokoju poświęcona została nauce, przeciwna zaś rozrywce. Całość ubrana w ulubiony kolor – granat.

pokój 6-latki

Królestwo małej dziewczynki, która lubi zwierzaki i kolor różowy. Te nieliczne informacje były wypadową do stworzenia pokoju, który miał zostać oazą właścicielki. Główną myślą projektową było stworzenie przestrzeni, która zachwyci 6-latkę a równocześnie będzie funkcjonalna przez najbliższe lata i spełni oczekiwania 10-latki. Przestrzeni, która może ewoluować razem z nią, nabierając nowych kształtów i kreacji, przez na przykład zmianę kolorystyki czy tapety.

łazienka z kamieniem

Duża łazienka z podziałem na strefę mokrą i suchą. Strefy odcięte mocnym akcentem kolorystycznym – połączenie delikatnej, pastelowej płytki z wyrazistą, ciemną, a’la kamienną kaflą. Dopełnieniem kompozycji jest wodoodporna tapeta z motywem florystycznym w strefie suchej, gdzie zaprojektowano toaletkę.

salon fryzjerski w Grudziądzu

Urokliwe poddasze z odsłoniętymi drewnianymi belkami i słupami konstrukcyjnymi zostało zaadaptowane na salon fryzjerski. Styl industrialny idealnie wpisał się w scenerie lokalu. Mocne i ciemne akcenty wystroju wnętrza kontrastują z lekkością formy pomieszczenia. Duża ilość roślin sprzyja relaksowi klientów i ociepla salon.

podmiejski dom jednorodzinny

Projekt domu jednorodzinnego pod Grudziądzem. Tematem przewodnim była sielanka w każdej możliwej interpretacji. Zdecydowałam się na dominujący styl rustykalny – ciepły, prosty i naturalny. Butelkowa zieleń, cegła na ścianie, drewno, wiklina, patchworkowe płytki w łazience. Głównym założeniem projektowym był powrót do tradycyjnego wiejskiego domostwa z nutą nowoczesności.

mieszkanie w zabudowie wielorodzinnej

Mieszkanie stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy stawiają na przestrzenność i nowoczesność. Odważne przeszklenie między kuchnią a salonem optycznie powiększa przestrzeń, nadaje lekkości i swobody. Styl industrialny i nowoczesny są zauważalnym spoiwem całego mieszkania. Surowy beton na klatce schodowej kontrastuje z ciepłym drewnem na podłodze. Jasne barwy współgrają z mocnymi elementami industrialnego wystroju wnętrza.

jasne łazienki

Jasna, słoneczna łazienka i toaleta w bloku mieszkalnym w Grudziądzu. Drewno i biel jako ponadczasowe i bezpieczne rozwiązanie, które w tym wypadku zostało przełamane płytką imitującą marmur.

restauracja w postindustrialnym hangarze

Stara hala produkcyjna została przystosowana do pełnienia funkcji restauracji, zachowując swój surowy, postindustrialny charakter. Duże, postfabryczne wnętrze ocieplono nowoczesnymi meblami i drewnem. Wystrój urozmaicają dekoracyjne grzejniki, pełniące funkcje ścianek działowych, dzielących przestrzeń na komfortowe strefy prywatności. Dół restauracji, czyli strefa konsumpcji został zaprojektowany w surowym i eleganckim klimacie. Otwarta kuchnia pozwala klientom poczuć się jak w domu. Piętro natomiast pełni funkcję relaksu, miękkie pufy zapraszają gości do wypoczynku. Duże przeszklenia wpuszczają ciepłe dzienne światło i nadają większej przestrzenności pomieszczeniu. Betonowa konstrukcja nawiązuje do charakteru budynku.

system mebli modułowych

Ideą projektu było stworzenie prostych i funkcjonalnych mebli, które odpowiadają na codzienne, indywidualne potrzeby jednostki i poprawią warunki życia w małym mieszkaniu. Niewielki metraż stwarza ograniczenia użytkowe, wymusza dobrą organizację i przemyślane wykorzystanie przestrzeni. Wielofunkcyjność i prosta forma zaprojektowanego modułu pozwala na dowolność w aranżowaniu osobistej przestrzeni. Pojedyncze elementy można samodzielnie dopasowywać, tworząc unikatowe zestawienie odpowiadające aktualnym potrzebom, np, komoda pod telewizor poprzez zmienny układ modułów przekształca się w regał na książki czy biurko. Tym sposobem użytkownik może w prosty sposób, bez większych nakładów finansowych, kreować niezliczoną ilość rozwiązań we wnętrzu. Projekt odpowiada na codzienne, indywidualne potrzeby jednostki i poprawia warunki życia w małym mieszkaniu. 

Zapraszam do kontaktu.